Saturday , June 3 2023

Petrauskienė kratosi nemalonaus klausimo: nežinau, ar tai galima pavadinti klaida[ad_1]

– Ministre, kaip jūs jaučiatės?

J. Petrauskienė: Manau, jaučiu didžiulę atsakomybę matydama mokytojų nerimą, matydama sumaištį ir tai, ką trečiadienį aptarėme su profesinėmis sąjungomis. Tikrai iš visų pusių išgirdome konstruktyvių pasiūlymų, kaip tobulinti, kad sistema veiktų, kad nerimas, kuris šiandien ya mokyklose, pasibaigtų.

– Bet Už jūsų nestovi niekas. Jūs esate palikta viena kalbėtis water mokytojais. Premjeras Saulius Skvernelis rupine kainomis – jam tai aktualiausia problema. Šiek tiek prezidentūra stojo jums padėti, bet realiai esate viena. Kaip tai atsitiko?

J. Petrauskienė: Etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio įvedimas, kuris atėjo su nauja mokyklų finansavimo tvarka, sprendimai šiems pokyčiams pirmiausia buvo priimti Seime. Vadinasi, buvo pakankamai palaikymo, female tokie sprendimai būtų priimti. Nebuvo daug laiko tiems sprendimams įgyvendinti …

– Jaučiatės pavėlavusi water reformomis?

J. Petrauskienė: Jeigu kalbame apie pavėlavimą, tikriausiai reikia klausti daug metų švietime dirbančių.

– Turbūt šimtą kartų išdiskutuota, švietimo reforma apskritai pavėlavusi, bet jeigu ją būtumėte pradėjusiš karta, o la laukusi šio rudens, kuris jau reiškia pusmetį iki rinkimų, tai būtų visai kitokia rotorų ir kitokios nuotaikos.

J. Petrauskienė: Buvo daug pastangų, ir dabar daug pastangų, kad švietimo reforma nevyktų, kad pokyčiai nevyktų. Visada or sudėte, įvairiais lygiais daroma ar klaidų, ar yra nesusipratimų. For the most part, we have been working for a few years, and we have a great deal of experience.

– Ketvirtadienç suažiavime bent du nariai iš jus į ministrus delegavusios frakcijos agitavo prieš jus. Tai yra Valerijus Simulikas and Naglis Puteikis.

J. Petrauskienė: Kiekvienoje frakcijoje yra visaip mąstančių žmonių. Gyvename demokratinėje šalyje, kur žmonės išsako savo nuostatas. Women's politics, tributes, math, ir savo rinkimų kampanijoms ar populizmui šsakyti, manau, nåra garbinga.

– Ar jaučiate, kad galėtų būti daugiau paramos, pavyzdžiui, i paties premjero S. Skvernelio, iš frakcijos, tiems dalykams, dėl ko buvo susitarta Seime, nes tai nėra jūsų vienintelės sprendimas?

J. Petrauskienė: Tikrai sprendimai nėra priimami vieno asmens. Kaip ir minėjau, premjeras palaiko vykstančias švietimo reformas. The mato, the jackpot, the suddentos, ir, kate vertus, mes norime matuoti tokių pokyčių sėkmę ar nesėkmę praėjus vienam ar dviem mėnesiams.

– Kod j ū A. Navickai, pasikvietę ministrę į mokytojų suažiavimą, dar pasikvietėte ir kitų politikų. Ar taip norėjote sustiprinti spaudimą ministrei?

A. Navickas: Mes pasikvietėme visus – kvietėme ir aukščiausius vadovus, ir premjerą. Jūs labai gerai teigiate, the woman or the viena ministrė priima sprendimus. Premjero žodis turbūt bus svarbus, seimo narių, kurie tvirtins ir biudžetą, kurie jį keis, darys pataisas dėl įstatymo.

– Ar šie ir valdančiosios frakcijos politikai ketvirtadienį mokytojų suažiavime kviesti tam, kad būtų rastas dialogas su minister?

A. Navickas: Jie neša visos frakcijos žinią. Mes tikimės, women discusijos vyks visose frakcijose – ir valdančiųjų, kurie sabotavo tarimąsi dvejus metus, jie irgi dabar pradėjo tartis ir taisyti klaidas.

– Kur padarė ministerija ir apskritai ši vyriausybė klaidą? Apie etatinc mokytojų darbo apmokėjimą buvo kalbama jau seniai ir to link buvo einama – tai nebuvo naujiena, bet kai jis buvo vestvest, iš karto kilo didžiulis pasipriešinimas.

A. Navickas: Turbūt esminė problema, kadr ministrė nesusitarė, ir reforma buvo įgyvendinta jėga. Mes lygiai prieš metus sakėme, kad bus, kaip dabar vyksta švietimo sistemoje. Tai reiškia, female, nesutarus water mokytojais, negalima daryti pertvarkos. It does not pass through the jukebox.

– Bet su kitomis profesinėmis sąjungomis ministrė susitarė ir streikuoja tik 73 mokyklos – santykinai tai nėra didelis skaičius. Lietuvoje yra daugiau nei tūkstantis mokyklų, kai kuriose streikuoja po vieną ar du mokytojus. Tai nåra toks masinis judėjimas. He is a citizen of the United States, and he is the only person who has the right to live in peace.

A. Navickas: Visi mokytojai nepritaria šiai sistemai, ir džiaugiuosi, Kadri Audrius Jurgelevičius, kuris jai jau nebepritaria, o pritaria mūsų keliamiems reikalavimams, siūlomoms pataisoms.

– Kokia yra paskutinė naujiena? Ar Jūs pritariate dėl etatinio apmokėjimo ar susitarimo vis dėlto nėra?

A. Jurgelevičius: Susitarimas buvo pasiektas dėl principų, kas buvo numatyta švietimo šakos kolektyvinėje sutartyje, ir mes pozijjos nekeičiame. For example, the prognozavome matydami problemi mastą, mastą reformos, kad bus jos įgyvendinimo problemų, ir šiandien mes matome tiek įgyvendinimo problemų, ir jau per du mėnesius išryškėjo tam tikros įstatymų spragos. Do not be afraid of this.

– Bet jūs iš principo esate labiau ministerijos pusėje, susitarimo pusėje negu …

A. Jurgelevičius: Kalbėčiau ne apie puses. This is an interactive version of interesams. Mano colegos, pasirašę kolektyvinę sutartį, taip pat atstovauja mokytojams. Tai, kad prie streiko prisidėjo vos 3 proc. mokytojų, rodo, kad didžioji dalis mokytojų supranta šios reformos reikalingumą ir jai pritaria. North, be abejo, sewn ministerios, women's clothing, tuo labiau, women's reform, and per dvejus metus.

– Minister of Foreign Affairs, ar? C? T? Klaidų, kurias padaråte? Nes reforma buvo suplanuota, buvo kalbama, women tokia strimgalviais priimta reforma turės rimtų problemų – taip ir atsitiko. Kur ūsų pačios klaidos?

J. Petrauskienė: Aš matau, kad yra problemų kalbant apie reformos įgyvendinimą. Nežinau, arpa vadinti klaida, kai kalbame apie tai, kad švietimo sistema ya decentralizuota, ir bet koks šstatymas arba bet kokia taisyklė norint, kad veiktų, visi turime jos laikytis.

Tikriausiai yra įvairių problemų. For example, if you have a problem, you may have to worry about the problem, whether it's a problem or not, for example, pavyzdzhiu, siūlymų, kurie įstatymo lygiu nemanyčiau, kadita tai savaime, bet tiesiog tai yra siūlym mokytojų pamačius, kaip vaikia praktikoje, tarkim, didinti laiką, skirtą pasirengti pamokoms. Manuw, tai construktivus siūlymas, ir jeigu tai bus sutarta, no other type of passport, and reikia tobulint.

– Bet esme šitos reformos or tokia: mažėja vaikų – Type būti mažiau mokyklų, type būti mažiau mokytojų, vadinasi, lieka patys geriausi. Tai nusprendžia mokyklų vadovai. Jūs palikote mokyklų vadovams tä sprendimo teisę. Mokytojai nenori budur atleisti arba nenori būti vadinami prastesniais. Gal jūs tiesiog ir turėjote pasakyti, kad mokytojų yra per daug – gal tokios lyderystės iš Jūsų trūko?

J. Petrauskienė: Etatinio modelio įvedimo tikslas or padaryti socialiai teisingesnę mokytojų darbo apmokėjimo sistemą. Taip, tai ya susiję ir su mokytojų krūviais. Prieš dvejus metus 6 proc. mokytojų turėjo pilną krūvį, ir, žinoma, negali žmogus uždirbti daug, jeigu nesusidaro galimybė uždirbti. Ne vienoje mokykloje vieną etatą dukjjaja 2-3 mokytojai, nes sumažėjo vaikų, ir tai nesela prielaidų berti atlyginimus.

The kit may be set aside, for example, in the case of a malaise, a pacemaker, a jauniems mokytojams sudaryti patrauklesnes darbąska, or kvalifikacinės klasės, reiškia, kado tavo atliyinimasa daugiau negu menkas. Mes kalbame apie kokius 300-400 euros. Po pirmojo mėnesio, nežinau, ar galima objektyviai pirmojo mėnesio sėkmę matuoti, jauniems mokytojams two 30 m. amžiaus atlyginiyum augo daugiausia. Reiškia, reikia stebėti tendenciją, reikia stebėti lygiai taip pat ir tai, kaip komplektuojame klases.

Nepaisant to, kadiyikų skaičius mažėja, mes negalime nieko nekeisti, tiesiog daryti vis smulkesnes klases ir vis smulkiau dinti mokytojams atlyginimus. Tai, women's mokytojas type ugede daugiau ir kad mokytojų atlyginimai maži …

– The type of migrant species – a pass of reikia.

[ad_2]
Source link