Saturday , June 25 2022

Politológovia o Kočnerovej Threeme: Môže mu hroziť likvidácia, Bugár mohol byť politickou ikonou[ad_1]

Zdá sa, že prepisy komunikácií, ktoré sa postupne dostávajú na povrch, zavaria viacerim politikom, ale aj Marianovi Kočnerovi. Myslia si to viacerí politológovia. "Komunikácia Mariana K. s Alenou Zs. mi príde ako chvastanie sa obstarožného puberťáka pred ženou ľahších mravov. Tá mu samozrejme nadbieha a dáva za pravdu, lebo miluje jeho peniaze, " uviedol pre Topky politológ Radoslav Štefančík.

Organized by zločin a vládna moc

Štefančík uviedol, že bez ohľadu na to, čo konkrétne je pravda a čo nie, škim sa obvinení stretli a písali, z celej tej komunikácie sa tlačí do popredia jedna zásadná myšlienka. "A síce, ak skončí vláda Smeru, Danka a Bugára, skančí Marian K., prípadne aj s nitrianskymi podnikateľmi vo väzení," povedal Štefančík s tým, že práve to je podstatou zmýšľania Kočnera, ale aj ukážkou toho, ako nefungovala spravodlivosť a právny štát. "Je to vlastne potvrdením toho, že organizovaný zločin a vládna moc tu dlhé roky kooexistovala vedľa seba, ba dokonca jedna druhej kryla chrbát."


Robert Fico, Béla Bugár

Zdroj: Topky.sk / Maarty

Bugár mohol byť ikonou slovenskej politiky

Žiadny's political time, Κυκενός. Štefančík sa preto nečuduje, že Bugár sa snaží zapierať. "Hoci vyzerá to tak, že zapiera iba nos medzi očami. Na druhej strane, to stretnutie mohlo byť Bugárovi skutočne nepríjemné, ře stretnutie s Marianom K. na konci sveta nemohlo byť náhodné, myslí si Štefančík s tým, že mu to určite nie je jedno, aj keď má zrejme blízko do politického dôchodku.


Politológovia o Kočnerovej Threeme:

Zdroj: Topky / Vlado Angel

This is a great deal of support for the EU and NATO. "Aj jemu vďačíme za to, že sa Slovensko ocitlo medzi civilizovamanmi? Bol to you, kto pomáhal odstraňovať národnostné napätie, kto spojil Maďarov so Slovákmi do jednej strany. Keby predoquy odišiel do politického dôchodku, dnes na neho spomíname ako na ikon slovenskej politiky. Pritom po tomto škandále bude len jedným z množstva politikov podozrivých z toho, že sa stretávali s aktérmi organizovaného zločinu, dodáva na adresu Bugára Štefančík.

Fico sa nenechá zahnať do kúta

V komunikácii sa pod prezývkou objavil aj bývalý premiér a šéf strany Smer. Podľa Štefančíka je to mimoriadne zdatný rétor, ktorý sa nenechá zahnať do kúta. "Keď na neho niekto zaútočí, neschová sa pod stôl, ale vyštekne oveľa väčšou intenzitou. V tomto duchu vyznieva aj jeho tlačová konferencia. Aj jemu je totiž jasné, že na časť jeho voličov zaberi aj taká blbosť, akou je napríklad vplyv Sorosa. Niekto si pri ňom ťuká prstom na čelo, ini mu to ale zhltnú aj s navijakom. " Fico pritom uviedol aj, že komunikácie sú len prekrytím Trubanovej aféry s drogami.


Robert Fico

Zdroj: Topky / Ján Zemiar

Depressia pravicových voličov

Podľa Štefančíka však Truban voličov Smeru nezaujíma. "Trubanove skúsenosti s drogami a následné klamstvo je dôvod na depresiu pre pravicových voličov, ale pre iné segmenty je Trubanov škandál marginálnou témou. Ale argumentovať Trubanom je dobri dôvod na šrenie rôznych sprisahaneckých teorri. "


Politológovia o Kočnerovej Threeme:

Zdroj: Topky / Maarty

Čo sa týka Danka, toha podľa politológa berú vážne už len jeho voliči. "Ostatní sa z neho len smejú, prípadne chytajú za čelo. Takže či je to pravda, alebo nie, je prakticky jedno. Navyše, jeho plagiátorstvo je podľa mňa väčši problém, ako ukazovať niekomu svoj "stožiar" cez cameras. " Predčasné voľby už nemajú zmysel, keďže do volieb ostáva pol roka.

Preferencie to neohrozí

Preferencie strán však neohrozí, myslí si Štefančík. "If you are a citizen of the United States, you will have the right to be prosecuted and prosecuted. Kočnerova komunikácia neodhaľuje nič nové, čo sa týka fungovania slovenskej siyasy, len pootvára dvere do mentálneho sveta obvineného, ​​" uviedol.

Pri ľāadaní otázky, prečo preferencie Česky Česky Dansk Ελληνικά Català עברית العربية Deutsch español français हिंदी 日本语 한국어 Nederlands polski Português română русский Türkçe 中文 "Okrem tvrdého voličského jadra so svojím vlastným mentálnym svetom disponuje Smer po celom Slovensku tisíckami rôznych štátnych zamestnancov, ktorí sú na svojich pozíciách len a len kvôli tomu, že ich tam dosadil Smer. Odchod Smeru z vlády by čítala ohrozil, mohli by prísť o zamestnanie, o spósob obživy vlastných rodín, preto ho budú voliť bez ohľadu na to, čo všetko sašško sašško sađe dozvieme o Kočnerovi a jeho "opičkách" v politike, dod

Nečudoval by som sa, keby Kočnera fyzicky zlikvidovali

Politológ a rector Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií Samuel Abrahám sa obáva o život Mariana Kočnera. "Vôbec by som sa nečudoval, ak by sa mu niečo prihodilo," povedal "Mnogim politom by vyhovovalo, keby už Marian K. nemohol vypovedať," hovorí Abrahám a upozorňuje na údajné pomalé vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. "If you have any questions, please do not hesitate to contact Mariana K. for a while, tvrdí politológ.


Na snímke Mariana K.

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

"Reakcie všetkých politikov, ktorí sa spomínajú v odhalenej komunikácii Mariana K. s Alenou Zs. budú mať rovnaký scenár ako dnešné stanovisko Bélu Bugára, predpovedá Abrahám a vysvetľuje: "Všetci sa budú od Mariana K. dištancovať a celú špinu hádzať naňho.Skutočne sa obávam o jeho fyzické zdravie. Ako živý nie je pohodlný pre mnohých ľudí, " povedal profesor Abrahám.

Stojíme na najťažšej križovatke

"Politická garnitúra, ktorá Slovensko doviedla do tejto zúfalej situácie, je stále pri moci a Kočner zatiaľ mlčí, lebo ešte verí, že si zachráni kožu. Keď mu súd vymeria trest, zistí, že už nemá čo stratiť a začne rozprávať a to bude veľmi nebezpečné pre mnohých politikov, " predpovedá Abrahám. "Stojíme na najťažšej križovatke v novodobej histórii," tvrdí politológ. The čestní policajti, vyšetrovatelia, sudcovia nebudu mať krry chrbát, spravodlivosť nevyhrá a zločiny sa znovu "ututlajú". Z Kočnera sa urobil exemplárny prípad a niektorí by boli najradšej, aby sa ďalšia zodpovednosť nevyvodila a mohli by preplávať do novej (povolebnej) politickej situácie, uzatvára Abrahám.

Plánovanou politickou stranou si chcel Kočner zväčšiť vplyv

Myslí si to politický analyst Ján Baránek, že iné závery by z toho nerobil. Kočner sa stretával s Ficom, svoju plánovanú novú politickú stranu riešil aj s vtedajším ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. "Zodpovednosť sa vyvodzuje ťažko. Nič nie je ľahšie, aka označiť Mariana K. za klamára, keďže je podozrivi z objednávky vraždy. Neznamená však, keď je niekto podozrivý alebo vinný, že všetko čo povie, je klamstvo. Obrana je najľahšia, keď ho obvinia ako všeobecne notorické klamára. Predčasné parlamentné voľby nevidím reálne, " Povedal Baránek.

[ad_2]
Source link