Saturday , June 3 2023

SPP Predictor Duckého zmeniek, Slovensko môže prísť o 30 miliónov[ad_1]

Najvyšší súd (NS) SR vo štvrtok vo veci tzv. Duckého zmeniek rozhodol v súdnom spore so spoločnosťou Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a. s, v prospech cyperskej schránkovej spoločnosti Stroden Management Limited, ktorú zastupuje advokát Róbert Lenčéš.

TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Ondrej Šebesta s že, Slovenská republika môže prísť o 30 miliónov eur.

"SPP považuje rozhodnutie NS SR za nezákonné a nespravodlivé. Spoločnosť zároveň podnikne všetky kroky na zvrátenie nepriaznivého rozhodnutia a na ochranu svojich záujmov. NS SR svojím rozhodnutím priznal pochybný nárok schránkovej spoločnosti so sídlom na Cypre, a navyše rozhodol v rozpore so svojimi predchádzajúcimi rozhodnutiami, "uvádza sa v stanovisku spoločnosti.

You must be logged in and will not be able to access this page at anytime.

"Rozhodnutie NS SR vo veci prišlo v Case, keď právny Zástupca spoločnosti SPP krátko pred verejným vyhlásením rozsudku zistil podozrenie z nezákonnej manipulácie so súdnym spisom a z tohto dôvodu aj vykonal príslušné právne kroky vrátane podania trestného oznámenia na Generálnu prokuratúru SR," konštatuje spoločnosť.

Stratené zmenky

SPP považuje tzv. Duckého zmenky za podvodne vydané a ako také za neplatné. Súdy podľa neho vo všetkých doteraz ukončených sporoch týkajúcich sa tzv. Duckého zmeniek právoplatne rozhodli v prospech spoločnosti. "SPP dotaserase neolithic zavia preprinting is not an instantaneous," suggestion spoločnosť.

V 90. rokoch riaditeľ spoločnosti Ján Ducký podpísal množstvo zmeniek, ktoré boli póvodne vystavené v prospech českej firmy Sezooz Group. Please check the box below to read it.

Nie je známe, koľko zmeniek Ducký podpýsal, na akú sumu celkovo a kde sa nachádzajú, pretože v účtovníctve vtedajšieho štátneho podniku SPP zaevidované neboli. V Rock 1999 Duckého will not be najnámi páchateľ, prípad sa dodnes nepodarilo objasniť.

The SPP has been vomited by a pre-emptive advisor to the vice-president of the organization.

[ad_2]
Source link